Sports

WU19: Tréninkový kemp před domácím Eurem | EURO 2022


Hráčky národního týmu při srazu věnovaly páteční dopoledne také mediálním aktivitám: rozhovorům pro Českou televizi a fotografování.

„Je to zážitek, některé z nás možná podobnými věcmi v menším prošly ve svých klubech při menších rozhovorech. Ale jsme za takovou pozornost samozřejmě rády, zvlášť před takovým turnajem,“ líčila s úsměvem obránkyně Terezie Ohlídalová.

Šampionát v Česku začne 27. června, česká reprezentace počínaje dnešním startem soustředění načíná finální část přípravy na velký svátek, tedy domácí mistrovství Evropy. Hráčky i realizační tým vnímají atmosféru blížícího se turnaje, který vypukne už za pět týdnů. „Pro náš ročník to je samozřejmě vrchol dosavadní práce. Je to nejvíc, na co v tuto chvíli můžeme dosáhnout. Samozřejmě chceme uhrát úspěšné výsledky a mít z odvedených výkonů dobrý dojem,“ přála si opora 1. FC Slovácko.

Speciální nádech bude mít turnaj pro další hráčku z obranné řady Dominiku Huvarovou, aktuálně hráčku pražské Slavie, která má však kořeny v Petřvaldu, tedy Moravskoslezském kraji.

„Jsem moc ráda, když se budeme moc předvést v regionu, odkud pocházím. Přijde celá rodina, spousta známých a kamarádů, na což se samozřejmě těším. Navíc se postavíme proti velkým týmům,“ připomněla Huvarová středeční los základních skupin, který českému týmu přisoudil za soupeře Itálii, Španělsko a Francii.

Reprezentantky stráví společně v Plzni další čtyři dny, trenér Jan Navrátil si od soustředění slibuje další utužení týmu a s tím spojenou kvalitní přípravu na šampionát.

„Každý den, který spolu strávíme, je výborný. Navíc jsme se teď nějaký čas od dubnových zápasů neviděli, takže to samozřejmě přichází vhod. Můžeme se zase posunout o něco dál, budeme pracovat na řadě věcí. Prioritou teď bude nácvik rychlého protiútoku a presinku ve vysokém a středním postavení. Další kemp bude až krátce před Eurem,“ dodal trenér Jan Navrátil.

 Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.