Sports

Souček pečetil postup gólem a asistencí, Vaclík opět hrdinou rozstřelu | Soutěže

West Ham měl náskok 3:1 už z domácího duelu a pozici favorita potvrdil i v Dánsku. Ve 22. minutě poslal Souček přízemní centr do vápna, který zužitkovala letní posila Scamacca. Krátce po změně stran přidal druhý gól Bin Rahmá a v 63. minutě se prosadil Souček.

Český reprezentační kapitán skóroval v 64. minutě, kdy zvyšoval na 3:0 dorážkou zblízka. Za domácí odehrál závěrečnou půlhodinu záložník české jednadvacítky Jan Žambůrek, který nedokázal v souboji Součkovi zabránit ve skórování.

Evropskou konferenční ligu si naopak s nizozemským Twente nezahraje dvojice Michal Sadílek a Václav Černý, jelikož v závěrečném play-off nestačili na Fiorentinu. První zápas skončil vítězstvím italského celku 2:1, čtvrteční odveta skončila bezbrankovou remízou i přes řadu obrovských šancí v podání obou týmů. Na obsáhlý sestřih se můžete podívat níže.

Reprezentační brankář Tomáš Vaclík vychytal fotbalistům Olympiakosu Pireus v penaltovém rozstřelu postup do Evropské ligy. Řečtí šampioni i v odvetě play off remizovali s Apollonem Limassol 1:1, na penalty ale uspěli 3:1.

Olympiakos měl po Masurasově gólu z druhé minuty nakročeno celou odvetu k postupu do hlavní fáze, v 90. minutě ale Vaclíka překonal Pottis a vynutil prodloužení. V něm hrál domácí favorit od 100. minuty v oslabení, vyloučen byl po druhé žluté kartě Ousseynou Ba.

Dvojzápas přesto dospěl do penaltového rozstřelu, v němž Vaclík vychytal stejně jako v předchozím předkole proti Slovanu Bratislava postup. Českého brankáře překonal ze čtyř pokusů pouze ve druhé sérii znovu Pittas.

Po vítězství 4:1 nad Austrií Vídeň postoupilo i Fenerbahce, obránce Filip Novák zůstal celý zápas na lavičce.