Sports

Rozhodnuto! Pulkrab nabídku ze Slavie odmítl, míří do Německa


Byl to granát, který v průběhu jara rozproudil tuzemské fotbalové vody. Útočník Matěj Pulkrab oznámil vedení Spartě, že v klubu novou smlouvu nepodepíše. Coby od léta volný hráč měl na stole nabídku od Slavie, po dlouhém zvažování ji ale odmítl. Podle informací redakce iSport.cz má důrazný střelec namířeno do druhé bundesligy, upsat by se měl klubu SV Sandhausen. „Finalizujeme jednání,“ potvrdil hráčův agent Pavel Paska ze společnosti ISM.

Na podzim nasázel ve FORTUNA:LIZE sedm branek, Spartu dokázal opakovaně vytáhnout z průšvihu. Útočník Matěj Pulkrab si přesto místo prvního útočníka nevybojoval. Koncem podzimu se proto s vedením pražského klubu dohodl, že navzdory končící smlouvě zůstane na Letné až do léta.

Během jara ale situace nabrala nečekané obrátky. O Pulkraba totiž projevila enormní zájem Slavia, která hráči předložila konkrétní nabídku smlouvy. Podobný krok učinila i Sparta, záhy se však dozvěděla, že pětadvacetiletý útočník v rudých barvách pokračovat nehodlá.

Mělo se za to, že po sezoně zamíří Pulkrab právě do Edenu, kde působí trenér Jindřich Trpišovský, se kterým udělal dobrou zkušenost během hostování v Liberci. Nakonec ale k tomuto spojení nedojde.

Podle informací redakce iSport.cz má Pulkrab namířeno do Německa, konkrétně do druhé bundesligy. Na spadnutí je dohoda s klubem SV Sandhausem, jenž v uplynulém ročníku obsadil 14. příčku.

„Jednání jsou na dobré cestě. Pro Matěje je to příležitost, jak se ukázat. Je pouze na něm, jak ji uchopí,“ prohlásil hráčův agent Pavel Paska ze společnosti ISM.

Pulkrab už během pondělí vyrazil do Německa, v úterý by měl absolvovat zdravotní prohlídku. Následně by nic nemělo bránit podpisu smlouvu.

V souvislosti se sparťanským odchovancem se hovořilo rovněž o zájmu rakouského Rapidu či švýcarského Lugana, poptávalo se rovněž několik klubů z Polska. Pulkrab si ale nakonec vybral německou cestu. Nenapodobí tak Srdjana Plavšiče, jenž loni v létě zamířil po konci smlouvy ze Sparty do Slavie.


Lafata? Siegl? Ať je Pulkrab svůj, říká Šmicer. Bah je fakt jako Avatar

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.