Sports

Reprezentaci dál povede Šilhavý: Národní tým se neodmítá


Českou fotbalovou reprezentaci nadále povede trenér Jaroslav Šilhavý. Šedesátiletý kouč se dohodl s vedením FAČR v čele s předsedou Petrem Fouskem na podmínkách nové smlouvy, kterou podepsal na příští kvalifikační cyklus o mistrovství Evropy, tedy do konce roku 2023. Součástí je v případě postupu automatické prodloužení na závěrečný turnaj v Německu 2024. Původní kontrakt by Šilhavému vypršel v červenci.

„Jsem moc rád, že to takhle dopadlo. Post trenéra národního týmu se neodmítá. I když po baráži ve Švédsku nám nebylo do zpěvu. Byli jsme domluvení s předsedou, že si sedneme a rozebereme to. Byli jsme připravení na všechno. S Petrem jsem absolvoval několik schůzek a rozhodlo se na Výkonném výboru, kde se rozhodli s námi pokračovat ve spolupráci“, řekl na tiskové konferenci.


Šilhavého
budoucnost u národního týmu byla nejistá poté, co s reprezentací na konci března prohrál ve Švédsku 0:1 po prodloužení v semifinále play off o mistrovství světa a nedovedl ji na šampionát v Kataru.

Výkonný výbor přesto zkušenému trenérovi vyslovil dál důvěru a v minulém týdnu uložil Fouskovi, aby s koučem jednal o prodloužení smlouvy. Obě strany se v uplynulých dnech dohodly na podmínkách nového kontraktu, který dnes v sídle FAČR na Strahově podepsaly.

„Myslím, že jednání byla korektní a poměrně rychlá. Někomu by se mohlo zdát, že je to zdánlivě dlouho od březnové baráže, ale já to chci vyloučit. Bylo potřeba si vše zhodnotit, říct si, jaké jsou klady a zápory, a potom vydiskutovat ty věci,“ uvedl na tiskové konferenci v Praze Fousek.

„Mužstvo se teď sice nekvalifikovalo na mistrovství světa, ale předtím postoupilo do elitní skupiny Ligy národů a probojovalo se až do čtvrtfinále Eura. Věřím, že další úspěchy nás čekají,“ dodal.

Šilhavý převzal reprezentaci v září 2018 po Karlu
Jarolímovi
a tehdy tápající mužstvo pozvedl. Vloni v létě došel s týmem nečekaně až do čtvrtfinále EURO, předtím s ním postoupil o elitní skupiny A Ligy národů. Na postup na mistrovství světa v Kataru ale nedosáhl. Nejbližší akce čeká reprezentaci v červnu, kdy se představí nezvykle ve čtyřech zápasech v Lize národů.

„Jsme u reprezentace přes tři a půl roku a myslím, že se za výsledky stydět nemusíme. Je jasné, že nás porážka v baráži proti Švédsku štve, protože postup na mistrovství světa byl náš velký sen, ale máme na co navazovat,“ uvedl Šilhavý.

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.