Sports

Prvním letošním vítězem Planeo Cupu je v kategorii U13 Slavia Praha | SoutěžeNa cestě za titulem v 10. ročníku Pohár mládeže FAČR sice dvakrát prohráli a jednou remizovali, ale i tak se mohli pochlubit ve Zlaté skupině nejlepší bilancí.

Do Vysokého Mýta se pravidelně jezdí na finálové turnaje Pohár mládeže FAČR PLANEO CUPU a letošní rok patřil nejstarší kategorii U13. 24 týmů je ve finálovém turnaji rozdělených do čtyř skupin po 6 týmech, kde mužstva hrají ve skupině systémem každý s každým. Podle výsledků v základních skupinách se pak jednotlivé týmy zařazují do Zlaté, Stříbrné a Bronzové skupiny, přičemž v té Zlaté se hraje o prvenství v turnaji.

Ve Vysokém Mýtě se do Zlaté skupiny oproti všem očekáváním nekvalifikovala Sparta, která v celkovém součtu všech šesti kategorií vyhrála poslední tři ročníky Poháru mládeže. O první turnajový titul PLANEO CUPU tak usilovala osmička týmů v čele s vítězi základních skupin MFK Vítkovice, Slavií Praha, 1. FC Slovácko a Sigmou Olomouc, která jako jediná zvládla skupinu bez jediného zaváhání a bez ztráty bodu. Čtveřici vítězů pak doplnilo kvarteto druhých týmů základních skupin FK Pardubice, Dukla Praha, Baník Ostrava a FC Písek.

 

Ve Zlaté skupině nebyla rozhodně nouze o dramatické okamžiky, když se žádný z týmů nevyhnul slabším chvilkám. V základní skupině suverénní Sigma Olomouc prohrála v bojích o nejvyšší příčky se Slavií a Pískem, remizovala s Vítkovicemi a Baníkem Ostrava a o svou šanci na konečné vítězství i zisk medaile přišla.

Nejlépe se s nástrahami Zlaté skupiny popasovala pražská Slavia, která sice podlehla Pardubicím a Slovácku, ale další ztráty už nedopustila a s 15 body první finálový turnaj PLANEO CUPU vyhrála o tři body před Vítkovicemi a Slováckem. 

Ve vítězném týmu pražské Slavie nastupoval i syn vítěze Ligy mistrů z roku 2005 Milana Baroše Patrik. A v sestavách dalších družstev byla i další zajímavá jména.

Syn Tomáše Sivoka Thomas André hrál za Dynamo České Budějovice a Daniel Zelenka ze Slovanu Liberec je zase synem někdejšího kanonýra Jablonce nebo Slavie Luďka Zelenky. Jak Luděk Zelenka, tak i Tomáš Sivok předávali při závěrečném vyhodnocení turnaje ceny nejlepším týmům a hráčům.

PLANEO CUP 2022 KATEGORIE U13 – KONEČNÉ POŘADÍ

 1. SK Slavia Praha 15
 2. MFK Vítkovice 12
 3. 1.FC Slovácko 12
 4. SK Sigma Olomouc 11
 5. FK Dukla Praha 10
 6. FC Baník Ostrava 9
 7. FK Pardubice 7
 8. FC Písek 3         

Nejlepší hráč

 • Lewis Azaka – AC Sparta Praha

Nejlepší střelec

 • Milan Němec – FC Zbrojovka Brno

Nejlepší brankář

 • Patrik Palička – FK Brandýs-Boleslav

DALŠÍ FINÁLOVÉ TURNAJE PLANEO CUPU 2022

 • U11: 7. – 8. 5. Kroměříž
 • U10: 14. – 15. 5. Uničov
 • U12: 21. – 22. 5. Tábor
 • U9: 28. – 29. 5. Znojmo
 • U8: 4. – 5. 6. BenešovSource link

Leave a Reply

Your email address will not be published.