Sports

Komplikace pro nový stadion Hradce: Sportovní agentura zastavila dotaci


Národní sportovní agentura (NSA) zastavila řízení o dotaci na fotbalový stadion v Hradci Králové. Usnesení o zastavení řízení o dotaci město obdrželo ve středu do datové schránky. Agentura v dopise zmiňuje, že poskytnutí dotace by představovalo veřejnou podporu podle práva Evropské unie, která není slučitelná s jejím vnitřním trhem. S výtkami a závěrem NSA město nesouhlasí a zvažuje právní kroky. Uvedla to mluvčí radnice Kateřina Šmídová. Město už stavbu za 568 milionů korun zahájilo.

Agentura podle radnice svůj závěr odůvodňuje například tím, že město lze pokládat za podnik, jelikož na stadionu uvažuje o pronájmech prostor pro občerstvení, posilovnu, sportování nebo koncerty. „U takových zařízení je to ale zcela běžná až nutná praxe, ať už z pohledu ekonomiky provozu nebo jako zvýšení atraktivity zařízení,“ uvedl primátor města Alexandr Hrabálek (ODS).

Hradec zahájil hrubou stavbu stadionu letos v únoru. Stadion staví sdružení firem Strabag, Geosan Group a D&D Elektromont. Stadion, který je největší investicí v novodobé historii města, by měl být hotový do 28. dubna 2023.


SESTŘIH: Baník – Hradec Králové 0:0. Ostrava popáté v řadě bez výhry

Vše o klubu ZDE

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.