Sports

Komise: Dočkal měl být vyloučen. Rada nechápal VAR: Pil, nebo spal


Místo toho, aby uznal faul, tak se vztekal. Kapitán Sparty Bořek Dočkal byl bez sebe, když na něj sudí Dalibor Černý vytasil v duelu Jablonce se Spartou (1:1) žlutý kartonek. Lídr Letenských ale mohl být rád, že utkání vůbec dohrál. Jak bezprostředně po duelu uvedla komise rozhodčích FAČR, měl být v 16. minutě vyloučen. „Za surovou hru – kopnutí soupeře do hlavy,“ stojí v prohlášení komise. 

Co přesně se stalo? Běžela 16. minuta dohrávky 22. kola FORTUNA:LIGY mezi Jabloncem a Spartou (1:1). Bořek Dočkal ideálně nezpracoval skákavý míč a hrudí si ho odrazil dál od těla. Když chtěl balon následně odkopnout, trefil přitom hlavu domácího Davida Housky.


Jablonec – Sparta: Dočkal (málem) ustřelil hlavu Houskovi. Měla být ČK?

Jablonecký fotbalista se s bolestivou grimasou svalil na zem, držel se za hlavu a to rozhodně ne jen tak pro parádu. Při zásahu Dočkalovou kopačkou utržil tržnou ránu, z níž se mu řinula krev. To kapitán pražského celku začal rozhazovat rukama, vysvětlovat co se (ne)stalo a nemohl uvěřit tomu, že dostal žlutou kartu.

Jeho zákrok spustil vlnu na sociálních sítích, kde se fotbalovými kruhy začal bleskově šířit názor, jak je možné, že nebyl sparťanský kapitán vyloučen. A tentýž postoj sdílí i komise rozhodčích. „V 16. minutě měl rozhodčí vyloučit hostujícího hráče za surovou hru – kopnutí soupeře do hlavy. Tento zákrok ohrozil zdraví soupeře. Hrubé chyby se dopustil jak rozhodčí, tak VAR, který měl v tomto případě intervenovat,“ vyjádřila se komise.

„Nevím, jak byla vysoko hlava, neviděl jsem to v televizi. Bořek argumentoval, že měl hlavu níž. Víc k tomu nemůžu říct. Byla tam spousta zajímavých situací, které byly posouzené tak, jak byly posouzené,“ pronesl k inkriminovanému momentu kouč Sparty Pavel Vrba.

Jeho jablonecký protějšek Petr Rada o situaci také nejprve neměl ideální přehled. „Od hřiště jsem to moc neviděl, protože mi tam překážel čtvrtý rozhodčí. Nevím, proč stojí u lajny, pak nevidíte na hřiště,“ poznamenal.

Přiznal ale, že ho rozlítila (ne)reakce VAR. „Asi si hlavní rozhodčí vzal něco z mého projevu, že jestli to vidí, má to odpískat. On mi řekl, že vyhodnotil, že to faul nebyl. U videa seděl pan Berka, on má dva metry, ale nebojím se ho. Buď pil, nebo si schrupnul. Nevím, z jakého důvodu nereagoval,” nechápal Rada.  „Bydlí (Berka) v Řeporyjích, tam je starosta, ten Novotný. Oni si rozumějí, ale já přes Řeporyje raději nejezdím. Kdybych ho potkal, byl by problém,“ dodal jablonecký kouč.


Vrba po Jablonci: Bod je pro nás v danou chvíli málo


Radu po Spartě mrzel gól ze standardky: Je to naše slabina

Góly
Sestavy

Domácí: Hanuš – Černák, Štěpánek, Martinec, Zelený – Hübschman (C) – Pleštil (55. V. Kadlec), Považanec, Houska (90+4. Smejkal), Malínský (74. Nykrín) – Silný (90+4. Werani).

Hosté: Holec – Wiesner, Vitík, Pavelka, Höjer – F. Souček – Hložek, Dočkal (C), Karabec (64. Haraslín), Pešek (77. Ladislav Krejčí st.) – Čvančara.

Náhradníci

Domácí: Hrubý, Kadlec, Ikaunieks, Nykrín, Kratochvíl, Smejkal, Kinčl, Werani

Hosté: Gabriel, Haraslín, Krejčí st., Heča, Suchomel, Sáček, Ryneš

Karty

Domácí: Houska, Považanec, Štěpánek, Silný

Hosté: Dočkal

Rozhodčí

Černý – Nádvorník, Horák

Stadion

Stadion Střelnice, Jablonec nad Nisou

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.