Sports

Kam s Ekpaiem? Záložník Slavie je na odchodu, zájem z Maďarska i Česka


Jeho slávistická mise bude brzy buď úplně ukončena, nebo znovu na čas přerušena. Ubong Ekpai zvažuje v těchto hodinách nové angažmá, podle informací deníku Sport a webu iSport.cz očekává brzkou nabídku na přestup do Ferencvárose, případně vezme zavděk dalším hostováním v Česku, konkrétně v Mladé Boleslavi. V týmu trenéra Jindřicha Trpišovského každopádně místo nemá, v sezoně ještě nenastoupil ani na minutu.

Basaksehir, Piast Gliwice, Hapoel Jeruzalém, tyto kluby se během léta zajímaly o záložníka Slavie Ubonga Ekpaie. Je ovšem pravděpodobné, že nakonec skončí ještě někde jinde.

Jako první se přihlásil klub z Istanbulu. Skauti Basaksehiru si Ekpaie vyhlédli skrz datovou analýzu, jenže pak se jen čekalo a čekalo. Až se klub rozhodl angažovat volného Patryka Szysze, jemuž končila smlouva v Zaglebie Lubin.

Byla by to ale hezká destinace, uvážíme-li, že si můžete zahrát po boku slavného Mesuta Özila, jenž se stal posilou Basaksehiru asi dva týdny po Szyszovi. Taky na volný přestup, po konci kontraktu ve Fenerbahce.

I s polským Piastem Gliwice se to mělo podobně, jednání se dosud taky zásadně nerozvinula. A izraelský Hapoel Jeruzalém je zase dalekou destinací, přičemž Ekpai se prý pořád vidí spíš v evropském fotbale, nebo alespoň na pomezí jeho geografických hranic.


Pardubice – Slavia: Ekpai šel sám na bránu a završuje bůra! 5:0 pro hosty, ale co ofsajd?

Proto upřednostňuje aktuální jednání s maďarským klubem, mluví se o zájmu mistrovského Ferencvárose, kterého čeká ve čtvrtek formální odveta play off Evropské ligy proti irskému Shamrocku, jemuž naložil v prvním domácím zápase čtyřku.

Zájem měl vyjádřit sportovní ředitel Tamás Hajnal, odchovanec Fradi a bývalý záložník Borussie Dortmund nebo Schalke, stále se ale čeká na konkrétní nabídku jak pro hráče, tak pro Slavii, mělo by přitom jít o přestup.

Kdyby ale tohle nevyšlo, má Ekpai ještě další možnost, hostování v Mladé Boleslavi, která začala ligu dvěma remízami a dvěma porážkami a potřebuje se posílit. Tato varianta má být dopředu domluvená a přistoupí se k ní v případě, že by se Ferencváros nerozhoupal k akci.

Ekpai je ve Slavii od července 2021, kdy přišel jako volný hráč z Viktorie Plzeň. Letošní jaro strávil na hostování v Baníku Ostrava, kde nastoupil do sedmi zápasů.

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.