Sports

Jednadvacítka: první trénink v Andoře | ReprezentaceReprezentační výběr do 21 let má za sebou víkend ve znamení cestování, ale se už připravuje v knížectví sevřeném v pyrenejském pohoří, kde v úterý bude chtít roli favorita vzájemného zápasu. 

Svěřenci trenéra Jana Suchopárka cestují ve svým kvalifikačním zápasům dva dny před jejich začátkem a ani přesun do Andorry nemění nic na zažitých zvyklostech. Český tým hodlá zůstat před soubojem s posledním týmem skupiny zcela soustředěný. 

„Musíme být stoprocentně koncentrovaní, nepodcenit žádný detail. I s ohledem na okolnosti: po zápase v Albánii jsme sem cestovali přes Barcelonu, přesun vám nějakou energii vezme. V Andoře se hraje na umělé trávě a domácí hlavně už v kvalifikaci ukázali, že umí být velmi nepříjemní. Anglie a Slovinsko tady vyhrály shodně jenom 1:0, což o něčem vypovídá. Všichni se tady docela natrápili. My jsme však přijeli s jediným cílem: nepřipustit žádné komplikace, navázat na výhru v Albánii a mít z březnového dvojzápasu šest bodů. Určitě se nachystáme dobře,“ přál si stoper Martin Vitík.

Úterní duel v Andoře se uskuteční na místním národním stadionu na hřišti s umělým povrchem, také této skutečnosti Češi přizpůsobují veškerou přípravu na utkání.

Už v sobotu při cestě z Albánie a mezizastávce v Barceloně trénovali na „umělce“, v neděli si to samé zopakovali již v Andoře v tréninkovém středisku místní federace. V pondělí, den před utkáním, už mužstvo vyrazí na oficiální trénink na „zápasový“ stadion. Před zápasem tak absolvuje tři tréninky na umělé trávě.

Jednadvacítka se v andorrském knížectví již jednou představila: před deseti lety, v červnu roku 2012, zde tým koučovaný Jakubem Dovalilem zvítězil 5:1, když se o všech pět českých tref postaral útočník Jan Chramosta. U vítězství byl v roli asistenta trenéra také Suchopárek, nyní už hlavní kouč mužstva.

V úterý „Lvíčata“ znovu nastoupí v roli velkého favorita a zatím také stále lídra skupiny. Češi mají na kontě po sedmi zápasech 16 bodů, Anglie ztrácí tři body, ale má dva zápasy k dobru.

Oproti utkání v Albánii mohou Češi nasadit do hry záložníka Adama Karabce, který v Tiraně pykal za předchozí vyloučení ve Slovinsku.Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.