Sports

Fruhvirtová vyřadila hvězdu! Skreč Azarenkové, v akci Kvitová


Velká jízda mladičké Lindy Fruhvirtové turnajem v Miami pokračuje. Po 24. hráčce světa Elise Mertensové vyřadila i světovou šestnáctku, velezkušenou Viktorii Azarenkovou. Bývalá světová jednička za stavu 6:2 a 3:0 pro Češku zápas vzdala. 

Fruhvirtová v utkání proti dvojnásobné grandslamové vítězce vyhrála první set 6:2 a ve druhé sadě se rychle ujala vedení 3:0. Trojnásobná šampionka z Miami Azarenková poté nečekaně zápas skrečovala a odešla z kurtu.

„Viděla jsem, že nehraje její nejlepší tenis,“ řekla Fruhvirtová v televizním rozhovoru. „Ale takhle jsem vyhrát nechtěla. Když jsem vyrůstala, tak jsem ji sledovala a vzhlížela k ní. Doufám, že bude brzy v pořádku,“ dodala.

„Chci poděkovat vám všem, co jste se přišli podívat. Snad nikdy jsem nehrála na takhle velkém stadionu. Tohle jsou okamžiky, které si budu pamatova navždy,“ prohlásila dojatá Fruhvitová přímo na kurtu. 

Fruhvirtová si proti světové šestnáctce Azarenkové připsala první výhru nad hráčkou z první dvacítky světového žebříčku. Díky vítězství se poprvé v kariéře posune v pořadí WTA do první dvoustovky.

V Miami už Fruhvirtová vyřadila i čtyřiadvacátou hráčku pořadí WTA Elise Mertensovou z Belgie. O postup do čtvrtfinále si zahraje se světovou šestkou Paulou Badosaovou ze Španělska.

V osmifinále se na turnaji v Miami představí jako nejmladší hráčka od vystoupení bývalé světové jedničky Marii Šarapovové z Ruska a Tatiany Golovinové z Francie v roce 2004.

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.