Sports

Další posila Sparty. Dán z Norimberku má nahradit zraněného Čelůstku


Sparta ve středu večer představila další letní posilu. Z druholigového německého Norimberku přichází 26letý dánský obránce Asger Sørensen. Podle sportovního ředitele Tomáše Rosického má nahradit Ondřeje Čelůstku, jehož zranění se nakonec ukázalo jako vážnější. Pražané podle webu trasfermarkt.com zaplatili za přestup milion eur (25 milionů korun). Sørensen na Letné podepsal víceletou smlouvu.

„Museli jsme reagovat poté, co se ukázalo, že zranění Ondry Čelůstky je vážnější a vyžádá si delší dobu léčby. Přichází proto Asger, který je z předchozích působišť zvyklý na velmi soubojové a fyzicky náročné zápasy,“  řekl pro klubový web sportovní ředitel Sparty Tomáš Rosický.

Sørensen kromě Norimberku působil také v německém Regensburgu, zahrál si i rakouskou nejvyšší soutěž za Salcburk.

Na Letné se potká s krajanem Casperem Höjerem a také s novým dánským koučem Sparty Brianem Priskem. S ním se mimochodem potkal už Midtjyllandu, v jehož mládežnické akademii působil v sezoně 2013/14 po přestupu ze Silkeborgu. Priske v tu dobu byl asistentem u A-týmu.

„Přivádíme Asgera z toho důvodu, že má nezbytné předpoklady pro to, aby byl úspěšný v našem stylu hry,“ doplnil Rosický.

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.