Sports

Baráž o ELH: Kladno – Jihlava 6:4. První výhru po přestřelce berou Rytíři


Hokejisté Kladna porazili v úvodním utkání baráže o extraligu Jihlavu po dramatickém průběhu 6:4. Vítězný gól Rytířů, kteří hráli soutěžní zápas po 40 dnech, vstřelil v přesilovce v 55. minutě za stavu 4:4 útočník Adam Kubík. Právě Kubík a Nicolas Hlava dovedli Kladno k výhře shodně dvěma góly a nahrávkou, stejnou bilanci měl na straně hostů Tomáš Havránek. Druhý duel série na čtyři vítězství se odehraje v pondělí opět v Chomutově od 18 hodin.

Úvodní šance zápasu měli domácí Beran a Babka, brankář Žukov byl však připravený. Na druhé straně se nenechal zahanbit ani Bow, když se k nebezpečné dorážce dostal Skořepa. V šesté minutě šli domácí do vedení, když Plekanec parádní nahrávkou našel Kubíka a ten nezaváhal. Ze samostatného úniku pak neuspěl Zikmund a domácí šli do kabin jen s jednobrankovým náskokem.

Ve 24. minutě vyslal Plekanec výbornou bekhendovou přihrávkou na zteč Kubíka, jenže ten sám proti Žukovovi neuspěl. Domácí to jen o chvilku později muselo mrzet dvojnásob, neboť Havránek prostřelil Bowa a bylo vyrovnáno. Jihlavští pak promarnili přečíslení tří na jednoho.

Krátce před polovinou základní hrací doby naopak sami pustili do přečíslení dvou na jednoho Rytíře a Hlava po zakončení mezi betony vrátil domácím vedení. Jenže ne na dlouho. Uběhlo 21 sekund a Bowa překonal Helt.

Ve 33. minutě šli do vedení poprvé v utkání hosté, když tentokrát vyřešil dobře přečíslení Skořepa. S Rytíři mohlo být ještě hůře. Před koncem druhé části se nechal vyloučit Dotchin, místo toho však přišlo vyrovnání poté, co Filip proměnil své sólo.

V úvodu třetího dějství našel Plekanec další výstavní nahrávkou Hlavu, který zblízka přestřelil. Ve 46. minutě už ale domácí jásali, další obrat v utkání dokonal po výměně kotouče s Indrákem dobrou ranou z mezikruží Baránek. Zvýšit mohl Machala, jenže nedal. Stejně dopadl se svou tečí i Jágr. V 51. minutě naopak vyrovnal Havránek.

V 53. minutě hosté špatně střídali a stálo je to celý zápas. V přesilovce Kubík dvě šance nejprve spálil, ale pak nahrál Jágr na modrou čáru Dotchinovi, jehož nahození Kubík tečoval za Žukovova záda a mohl slavit. Hosté pak sáhli k dlouhé power play, čehož využil Hlava.

Góly

Domácí: 05:05. A. Kubík, 29:41. Hlava, 39:24. Filip, 45:17. Baránek, 54:29. A. Kubík, 57:13. Hlava

Hosté: 26:09. T. Havránek, 30:02. Helt, 32:50. Skořepa, 50:58. T. Havránek

Sestavy

Domácí: Bow (Janus) – Dotchin (A), Arzamascev, K. Wood, Ticháček, Baránek, Kehar – Hlava, Plekanec (C), A. Kubík – Melka (A), Zikmund, Pytlík – M. Beran, M. Indrák, Jágr – Machala, Filip, Babka – Kuťák.

Hosté: Žukov (A. Wolf) – Bilčík, L. Mareš, Kachyňa, Dundáček, Kowalczyk, Eliáš, Valenta – Čachotský (A), Skořepa (C), T. Havránek – T. Harkabus (A), M. Zadražil, Helt – F. Seman, Menšík, Vítězslav Brož – Cachnín, M. Juda, P. Čermák.

Rozhodčí

Kika, Sýkora – Gebauer, Hlavatý

Stadion

ROCKNET Arena, Chomutov

Návštěva

4 500 diváků

Klíčové momenty zápasu:


Kladno – Jihlava: Rozhodčí Gebauer si po přerušení ustalal pod Kubíkem


Kladno – Jihlava: Havránkův druhý gól znamenal další vyrovnání, 4:4


Kladno – Jihlava: A další obrat! Baránek po kombinaci s Indrákem otočil na 4:3


Kladno – Jihlava: V oslabení ujel Filip a povedenou kličkou překonal Zhukova, 3:3


Kladno – Jihlava: Bow nesecvakl včas betony a Skořepa otočil na 2:3


Kladno – Jihlava: Bleskové vyrovnání zajistil přesnou tečí Helt, 2:2


Kladno – Jihlava: Hlava využil po souhře s Kubíkem přečíslení dva na jednoho, 2:1


Kladno – Jihlava: Skrytou střelou vyrovnal Havránek, 1:1


Kladno – Jihlava: První trefu baráže si připsal Kubík, 1:0

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.